Teslimat & İade

İade Garantisi WWW.MFW.COM.TR ÜRÜN VE PARA İADE ŞARTLARI Lütfen bu belgeyi dikkatlice okuyunuz.

Bu site üzerinden satın aldığınız ürünlerin iadesi ile ilgili haklarınızı, sorumluluklarınızı ve önemli bilgileri içermektedir.

Alıcı Taraflar: www.mfw.com.tr sitesine aktif üye olan ve site üzerinden alışveriş yapan Meltek Fashion World Toptan Tekstil müşterileri. Ürün Seçenekleri Meltek Fashion World Toptan Tekstil'den satın alınan ürünler için değişim talebi, hasarlı ürünlerin satılmış olması ve stoklarla sınırlı olması durumunda geçerlidir.

Değişiklik talebi, siparişinizin tarafınıza ulaştığı günden itibaren 2 (iki) iş günü içerisinde ve bu belgenin "Ürün İade Koşulları" bölümünde tanımlanan şartlara uygun olarak gönderilmelidir.

Nihai ürünlerde değişim yapılamadığından ürün bedeli hesabınıza yansıtılacaktır.

Cayma Hakkı Alıcı, sözleşme konusu ürün veya ürünlerin, kişi/kuruluşun internet sitesine üye olurken verdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir.

Cayma hakkının kullanılması için 7 (yedi) gün içinde [email protected] adresine e-posta ile bildirimde bulunulması, ürünün hiçbir şekilde kullanılmamış ve ambalajının açılmamış olması şarttır.

Bu hakkın kullanılmasında, üçüncü kişiye veya alıcıya aktarılan orijinal ürün faturasının da iade edilmesi gerekir.

Cayma bildiriminin kendisine ulaşmasını takip eden 7 (yedi) gün içinde ürün SATICI ‘ya iade edilir.

Aynı süre içerisinde ürünlerde hasar kontrolü yapılmış ise "İade İşlemi Adımları" başlığı altında işlemler başlatılır.

İade nedenleri hariç, iptal hakkı Meltek Fashion World Toptan Tekstil müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Aşağıdaki koşulları sağlamak kaydıyla, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 2 (iki) iş günü içerisinde hasarlı, kusurlu ve eksik ürünleri iade edebilirsiniz.

Aldığınız siparişin hasarlı ürün içerdiğini iddia etmeniz halinde en geç 2 (iki) iş günü içerisinde tarafımıza bildirmeniz önem arz etmektedir.

Aksi halde Meltek Fashion World Toptan Tekstil tarafından gönderilen ürünün hasarlı olduğu kabul edilmeyecektir.

Bizden gelen bu talep, bu belgede yer alan "İade Koşulları" ve "İadeler" başlıklarında tanımlanan kurallara göre yerine getirilmektedir.

Ürün iadesi için gerekli koşullar:

• İade edilen ürünün hasar görmemiş, kullanılmamış ve hatalı kullanım sonucu hasar görmemiş olması gerekmektedir.

• Tüm Meltek Fashion World Toptan tekstil ürünü aksesuarları, taşıma poşetleri, özel ambalaj malzemeleri, etiketleri, barkodları, iadeli ürünler hasarsız ve ürünle birlikte teslim edilmelidir.

• Siparişiniz DHL, MNG Kargo ve Aras Kargo ile teslim edildiyse paketi açıp kargo görevlisi ile ürünü kontrol etmeniz gerekmektedir.

Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış ya da ıslanmış paketlerde bunu yapmak çok önemlidir.

Beklenmedik bir durumda sorunlu bir ürünle karşılaştığınızda paketi teslim almamalı, Kargo Ofisine bildirmeli ve kargo şirketinin bize iade etmesini sağlamalısınız.

Bu koşul kendi özel şirketini kullanan müşteriler için de geçerlidir. Kendi Özel Kargo şirketini kullanan alıcılar, bu kargo şirketlerinin neden olduğu zararlardan, ayrıca tüm kargo masraflarından ve ürün iadelerinden sorumludur.

İade;

• Bankanıza bağlı olarak, iadenin kredi kartınıza veya hesabınıza yansıması birkaç gün sürebilir.

• Meltek Fashion World Toptan Tekstil ilgili ödeme sisteminin ne zaman alıcıya iade edeceğinden sorumlu değildir. Meltek Fashion World Toptan Tekstil'in hukuki sorumluluğu iade siparişinin ilgili ödeme sistemine iletildiği gündür.

• Hesabınızda veya kredi kartınızda gecikmiş bir iade varsa, tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-postasındaki iade işlem numarasını kullanarak bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

• Fatura aslının gönderilmemesi durumunda alıcıya KDV veya diğer olası yasal yükümlülükler iade edilemez. Alıcı, iade edilen ürünün ihracat, teslimat ve teslim masraflarını, iade için kesilen banka masraflarını ve diğer ödeme sistemlerinin aracılık masraflarını ödeyecektir.

İade Sürecindeki Adımlar;

1 - Müşteri, yukarıdakilerle sınırlı olmak kaydıyla 7 gün içinde iade talebinde bulunabilir.

2 - İade talebini oluşturan unsurlar ve ürün görselleri detaylı olarak [email protected] mail adresine bildirilir.

3 - İade sürecinde online mağazanın müşteri ilişkileri departmanının alıcı ile telefonda görüşmesi gerekebilir. Bu nedenle, alıcı ayrıca uygun bir telefon numarası sağlamalıdır.

4 - İade talebi Meltek Fashion World Toptan Tekstil'de yapılan ön kontrol ile değerlendirilir. Bu değerlendirme, bu belgenin "İade Edilebilir Ürün Gereklilikleri" bölümünde ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

5 - Değerlendirme sonucu müşterinin e-posta adresine yazılı olarak bildirilecektir.

6 - Alıcı, iade edilen ürünleri navlun vb. olarak öder. İade faturası masrafları size ait olmak üzere hazırlanır ve Meltek Moda Dünyası Toptan Tekstil İade Adresine gönderilir veya elden teslim edilir. Bu belgenin "İade" bölümünde açıklananlar esas alınmıştır

7 - Para iadeleri için bu dokümanda yer alan “Para iadesi“ başlığında anlatılanlar esas alınacaktır. İade Adresi (İade Adresi tam ve eksiksiz yazılmalıdır)

Meltek Fashion World Toptan Tekstil Tedarik Danışmanlık Nakliyat San. İth. ihrc. Ltd. Şti.

Mehmet Nesim Özmen Mah. Fatih Cad. Tavşanoğlu İş Merkezi Blok No: 17 İç Kapı No: 404 K: 4 Güngören/Merter/ İstanbul/TÜRKİYE

Mail : [email protected]

Tel : +90 212 644 13 36

WhatsApp : +90 530 882 01 08

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR